Elastyczna rewolucja mPOS-ów Paymax

1 sierpnia, 2014

mobilna drukarka Paymax

Prowizja maleje wraz ze wzrostem obrotów

22 lipca 2014 r. jedyny polski dostawca rozwiązania mobilnej akceptacji płatności mPOS – Paymax – jako pierwszy na rynku wprowadził elastyczną ofertę, gwarantującą zwrot części prowizji za płatności dokonywane kartą. Oferta opiera się na prostej zasadzie – im wyższe obroty, tym niższa prowizja. Rewolucja na polskim rynku płatności dokonywanych kartą polega na zwrocie w gotówce części prowizji wszystkim akceptantom, których obroty przewyższają 4 145 zł.

Stawki prowizji maleją po osiągnięciu kolejnych progów obrotu aż do stawki 1,45%. Przy obrotach powyżej 100 000 złotych miesięcznie, prowizje od transakcji dokonywanych mPOS-ów Paymax będą jeszcze niższe, ustalane indywidualnie dla dużych akceptantów. Prowizja od transakcji to jedyny koszt, ponieważ rozwiązanie mPOS sprzedawane przez Paymax nie wymaga żadnych opłat czynszowych.

„Dzięki naszemu autorskiemu systemowi rozliczeniowemu, jakim nie dysponuje żadna inna firma na polskim rynku mPOS, mamy możliwość ustalania indywidualnych stawek za akceptację płatności. Dlatego wraz ze wzrostem obrotów prowizja sukcesywnie maleje, co oznacza, że akceptanci będą co miesiąc otrzymywali na konto zwrot części prowizji w zależności od wielkości sprzedaży opłacanej przy użyciu kart. Dzięki temu uniwersalna oferta Paymax będzie automatycznie dopasowywać się do biznesu każdego klienta” – wyjaśnia prezes Paymax, Łukasz Kiniewicz.

Szczegółowe informacje na temat malejącej prowizji za akceptację płatności przyjmowanej przy pomocy mPOS-ów Paymax można znaleźć na witrynie firmy dzięki tzw. „suwakowi”, który w czytelny sposób pokazuje, w jaki sposób zmniejsza się prowizja, kiedy obroty rosną (http://paymax.pl/pl/cennik/).

Paymax poszerzył również swoją ofertę o przydatne akcesoria. Nowością jest mobilna drukarka, która łączy się ze smartfonem wykorzystując bezprzewodową technologię Bluetooth. Dzięki niej na życzenie klienta płacącego kartą można wydrukować potwierdzenie transakcji. To kolejna, trzecia już forma potwierdzenia transakcji dokonywanej w terminalach Paymax – oprócz wydruku możliwe jest również wysłanie potwierdzenia SMS-em lub e-mailem. Drukarka ma niewielkie rozmiary, posiada także metalowy zaczep do paska i – podobnie jak mPOS-y Paymax – doskonale sprawdza się jako urządzenie mobilne. Kolejną nowością jest niewielka stacja dokująca do ładowania PIN-Pada Paymax, którą można podłączyć bezpośrednio do sieci elektrycznej lub do komputera, przez łącze USB. Koszt ładowarki to 159 zł netto, koszt drukarki – 499 zł netto.

Rozwiązanie Paymax umożliwia dokonywanie akceptacji płatności kartami dzięki wykorzystaniu aplikacji na smartfony, które za pomocą technologii Bluetooth łączą się z mobilnymi PIN-Padami, służącymi do zatwierdzania transakcji. Korzystanie z rozwiązania nie wymaga ponoszenia żadnych opłat czynszowych, typowych dla tradycyjnych terminali obecnych na rynku. Całkowity koszt uruchomienia mPOS Paymax zamyka się z chwilą zakupu PIN-Pada. Od transakcji przyjmowanych przez sprzedawców, będzie naliczana jedynie prowizja uzależniona od obrotu.

Poprzedni artykuł:
«

Następny artykuł:
»