Mikroinwestycje w nasze spółki podczas Forum SATUS

28 maja, 2012

Uczestniczyliśmy w Forum Inwestycyjnym SATUS w Krakowie – zaprezentowaliśmy tam spółki z naszego portfela w cyklu tzw. mikroinwestycji. Zgłoszono 17 deklaracji transakcji w siedmiu z 12 zaprezentowanych projektów, na łączną kwotę ok. 3,5 mln zł. Deklaracje zakupu udziałów dotyczyły także naszych spółek.

Kwota jest imponująca, a biorąc pod uwagę, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce – daje podstawy sądzić, że mikroinwestycje przyjmą się szeroko w kolejnych edycjach” – podsumował Krzysztof Bełech, prezes Satus Venture – organizatora wydarzenia i głównego udziałowca Akceleratora. Istotnym wydarzeniem forum, które odbyło się pod tytułem „Horyzonty inwestycyjne – perspektywy i kierunki rozwoju„, było wystąpienie kierownika działu zagranicznego tygodnika „Polityka” Wawrzyńca Smoczyńskiego, współautora opracowania „Trzęsienie kapitalizmu„. Jego wykład „Publicystyczne spojrzenie na kapitalizm” przyczynił się do intensywnej wymiany poglądów tak podczas panelu dyskusyjnego, jak i w kuluarach.

Kolejnym etapem Forum była debata przedstawicieli największych firm internetowych (WP.pl, O2.pl, Agora, Onet.pl) i ekspertów z instytucji naukowo-badawczych na temat prognoz wpływu internetu na gospodarkę w najbliższej dekadzie. Motorem dyskusji był raport Satus Venture „Konsument XXI wieku – wpływ internetu na gospodarkę”, stworzony na podstawie wybranych badań i analiz przeprowadzonych na świecie w ciągu ostatnich 3 lat. Drugiego dnia Forum dyskutowano o startupach i bezpośrednich kontaktach przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami. Polscy i zagraniczni eksperci, m.in. Rafał Han i Alex Barrera, przedstawili młodym przedsiębiorcom doświadczenia innych tego typu firm na rynkach amerykańskim, hiszpańskim i polskim, zwracając uwagę na kluczowe aspekty zarządzania młodą firmą i najczęściej popełniane błędy. Kolejne Forum, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się na przełomie paŸdziernika i listopada br.. Więcej informacji poznamy wkrótce.

Poprzedni artykuł:
«

Następny artykuł:
»