Gramy z Tequilą!

7 stycznia, 2013

Tequila Games, studio produkujące społecznościowe gry mobilne w modelu free-to-play, to nasza najnowsza inwestycja – wraz z funduszem Satus Venture zadeklarowaliśmy do 2 mln. zł finansowania na rozwój tej spółki w 2013 roku. Tequila Games to nowy projekt znanej firmy Tequila Mobile, wydawcy popularnych gier na telefony i urządzenia przenośne, np. Fantasy Kingdom Defense HD (5 mln graczy). Trzonem nowopowstałego studia jest kilkunastu specjalistów z Tequila Mobile, ich wieloletnie doświadczenie w branży i pozytywna energia przełożą się na tworzenie nowatorskich gier mobilnych.

„Doświadczenie zespołu, cały wachlarz popularnych gier, którymi mogą się pochwalić i jasna wizja biznesowa nowego projektu spowodowały, że postanowiliśmy włączyć się w jego rozwój. Muszę też przyznać, że my sami z wielką przyjemnością gramy już w pierwszą grę Tequlia Games, czyli BattleFriends at Sea”

– powiedział prezes AI NOT Michał Łukaszewski

„Co powstanie tego studia oznacza dla dotychczasowych fanów gier Tequila Mobile? Na pewno mnóstwo świetnej zabawy z przyjaciółmi, zupełnie za darmo. Nasze gry będą wspierane przez systemy iOS, Android i Windows Phone. Zależy nam, by użytkownicy różnych platform mobilnych mogli w równym stopniu cieszyć się naszymi produktami”

– powiedział Łukasz Deszczułka, prezes spółki Tequila Games, która przejmuje funkcję developera gier – natomiast Tequila Mobile skupi się na funkcji wydawniczej tytułów oraz rozwoju i obsłudze platformy Tequila Planet, służącej do globalnej dystrybucji gier na urządzenia mobilne (zgromadziła już 24 mln unikalnych graczy). Pierwsza produkcja Tequila Games, BattleFriends at Sea – nowoczesna adaptacja kultowej gry w statki, przekroczyła już sto tysięcy dziennych użytkowników.

„To bardzo dobry wynik, ale nasze plany są bardziej ambitne i zakładamy ponad milion aktywnych dziennych graczy z całego świata. Byłby to wynik, jakim nie może się pochwalić żadna polska produkcja”

– podkreślił Łukasz Deszczułka. Środki pozyskane od Akceleratora i Satus Venture spółka Tequila Games zainwestuje w stworzenie najwyższej klasy narzędzi i produkcję nowych tytułów.

Poprzedni artykuł:
«

Następny artykuł:
»